fbpx
Kawiarnie/Restauracje,  Miejsca przyjazne dzieciom,  śląskie,  Zabawa

Gili gili – kawa w duchu Montessori

Jeśli marzy Ci się kawa “na mieście”, a po domu biega właśnie dwójka maluchów, która ciężko zająć w miejscu – to miejsce właśnie dla Ciebie!

O istnieniu fajnego miejsca bawialni gili gili, dowiedziałam się przypadkiem pewnego deszczowego poranka przeglądając internet w poszukiwaniu miejsca idealnego na zaznanie chwili relaksu i wytchnienia. Długie letnie, deszczowe dni sprawiają, że 60 km w tym przypadku, wydaje się niewielką przeszkodą do pokonania, tym bardziej gdy akurat wypada podczas drzemki.

Fajne miejsce Gili Gili, Katowice

Tym sposobem trafiliśmy właśnie tam – pierwszy, ale na pewno nie ostatni raz!!!


Bawialnia – kawiarnia gili gili

Zaraz w drzwiach zostaliśmy miło przywitanie i zapoznani z obowiązującymi w bawialni regułami (czas pandemii, więc i reguł troszkę więcej). My do gili gili trafiliśmy w okolicach południa i byliśmy tam zupełnie sami, więc żaden sanitarny reżim nie był nam potrzebny.

Dzieci na lewo, rodzice na prawo

Gili gili to kilka stolików przygotowanych do wypicia kawy i skosztowania słodkich wypieków (bez cukru i w wersji wege, za co ogromny plus przy naszym małym alergiku). Jednak sercem miejsca, zajmującym znaczącą większość jego przestrzeni jest niesamowita bawialnia.

Bawialnia jest niesamowita z kilku powodów

  • ‌nie znajdziemy tam śladu plastiku, wszystkie zabawki są drewniane (z cudownymi zabawkami od Plan Toys na czele)
  • ‌możemy skorzystać z pomocy edukacyjnych Montessori, a mniej wtajemniczonym obsługa oferuje pomoc w wyjaśnieniu ich zastosowania
  • ‌domek, którego nie sposób pominąć zawiera wszystko co w gospodarstwie domowym być powinno łącznie z drewnianym zestawem do mycia okien czy mini suszarką na pranie
  • ‌dla wielbicieli zabaw motoryzacyjnych nie zabraknie samochodzików, dróg a nawet drewnianego warsztatu
  • ‌w osobnym pomieszczeniu znajdzie dla siebie miejsce nie jeden artysta, a poszukiwacza sensorycznych wrażeń (a to właśnie ja!) ucieszy mnogość faktur i sensorycznych paneli
  • ‌wykladzina, po której chodzi się jak po chmurce. To moje osobiste spostrzeżenie i teraz myślę jak je przenieść do pokoju dziecięcego w naszym domu

Udogodnienia

Nie zabrakło tutaj również miejsca dla Mamy maluszka. Poczuje się ona tutaj komfortowo, bo lokal oferuje kącik z przewijakiem i zapasem pampersów w razie awaryjnej sytuacji.

Urodziny, przyjęcia, warsztaty

W bawialni można również zorganizować urodziny i inne niezapomniane przyjęcia. Do dyspozycji animator i dekoracje pasujące do motywu przewodniego.

Masz jeszcze wątpliwości, czy to miejsce jest dla Ciebie? Jedź i sprawdź a na pewno wrócisz kolejny raz!


W skrócie

Bawialnia gili gili
Kleofas park
Katowice
Gliwicka 275

Parking: bezpłatny pod samym wejściem
Koszt: do 1 roku życia gratis, dla starszych 18 zł za pierwszą godzinę w tygodniu, 12 za kolejną lub opcja bez ograniczeń czasowych (35 zł). Do tego zniżki dla rodzeństwa. W weekendy drożej. Dokładny cennik tutaj.

Ważne: nie zapomnij o skarpetkach! Są wymagane do wejścia na teren bawialni (ale można je zakupić również na miejscu). W czasie pandemii – na terenie bawialni obowiązują maseczki!

komentarze 4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: