fbpx

Gołębnik – spokój, cisza i odpoczywanie. Ekologiczna agroturystyka w Rzeczycy.

Wakacje i odpoczynek z małymi dziećmi – zastanawiasz się czy to w ogóle możliwe? Brzmi jak oksymoron. A już na pewno spełnienie marzeń. Nam się udało. Znaleźliśmy miejsce gdzie z dwójką maluchów odpoczywaliśmy. Gołębnik pod Kazimierzem – czyli spokój, cisza i odpoczywanie na Lubelszczyźnie.

Gołębnik Rzeczyca Lubelszczyzna, wakacje z dziećmi, miejsca przyjazne dzieciom, agrotusrytyka

Drewniany znak na moście wskazuje kierunek – Gołębnik

Odliczamy miesiące, tygodnie, dni. W końcu godziny. Całe 4 godziny i 30 minut, by dotrzeć do celu. Powoli, bez pośpiechu przez łąki, lasy i pola w samochodzie wypchanym po brzegi. To w końcu uroki podróży z dziećmi. I tak kilometr po kilometrze, coraz bliżej… To jedna z tych podróży, które nie ciągną się w nieskończoność. Dobry znak.

Powoli tracimy zasięg, jest coraz bliżej. Tabliczka Rzeczyca. A chwilę później drewniany znak na moście wskazujący kierunek – Gołębnik. Choć nazwa może mylić, z ptakami ma nie wiele wspólnego. Pochodzi od nazwiska gospodarzy.

Gołębnik z bliska – spokój, rechoczące żaby i obłędna kuchnia

Tomek, gospodarz Gołębnika, wita nas zaraz przy wejściu. Oprowadza, tłumacząc zasady użytkowania ekologicznego stawu, który jest niewątpliwą wizytówką tego miejsca. Jego zdjęcia z lotu ptaka robią niesamowite wrażenie. To one zdecydowały o naszym przyjeździe. Na żywo jest jak z bajki. Staw słychać z daleka. Rechoczą żaby, działająca nieustannie pompa imituje dźwięk górskiego strumyka. Nieco w ukryciu, gdzieś w drugim planie jabłkowy sad. Musi wyglądać niesamowicie wiosną, gdy kwitnie. Spokój. To po niego tu przyjechaliśmy.

Kuchnia podbijająca podniebienia

Ewę spotykamy dopiero wieczorem. To ona przygotowuje posiłki. A gotuje tak, że nie można się oprzeć. Gołąbki jak u mamy (to pierwsze w moim życiu, które smakują poza domem), rolada, jakiej w życiu nie jadłam choć jestem ze Śląska. I desery. Tu robię krótka pauzę wracając wspomnieniami do ich smaku. Niebo w gębie. W kuchni królują sezonowe warzywa i owoce i lokalne specjały. Jest zdrowo, pysznie i ekologicznie. A najlepszym dowodem na to jest stan naszego alergika – nigdy nie było lepiej! Można zamówić specjalną dietę.

Dzieci w Gołębniku

Na miejscu nie ma zasięgu ani wi-fi. To kolejny powód, dla którego warto tu przyjechać. Można odpoczywać na całego, bez przeglądania telefonu i odbierania ciągłych powiadomień. Oczywiście, na tyle, na ile to możliwe przy dzieciach. Te z kolei mogłyby całymi dniami nie wychodzić z wody. Przeskakując co rusz z ciepłego brodzika do chłodnego basenu. Śledząc kijanki i łapiąc motyle. Jest kuchnia błotna, huśtawki i wielka przestrzeń do biegania. A dla starszych – pokaźna biblioteczka i leżaki. Wieczory na werandzie. Tu nie można się nudzić!

Gołębnik Rzeczyca Lubelszczyzna kuchnia błotna, plac zabaw

Nie tylko my szukaliśmy tu spokoju i wytchnienia od codzienności. Gołębnik tętnił rodzinnym życiem, głosem i śmiechem dzieci podczas wspólnej zabawy. Wyścigi, zawody i wspólne czytanie bajek – tak mijają tu dni.

Dla tych najmniejszych dzieci są łóżeczka turystyczne i krzesełka do karmienia.

Najspokojniejsze wakacje z dziećmi

Podróże z dziećmi mają to do siebie, że to w większości one wyznaczają rytm dnia i zwiedzania okolicy. Nam nie udało się zobaczyć wszystkiego, co założyliśmy. Najlepszą rekomendacją Gołębnika niech będzie to, że najpiękniejsze dni w czasie tych wakacji to te, w których nie ruszaliśmy się z miejsca. A jedyny minus – w Gołębniku tydzień trwa zdecydowanie za krótko. Jestem przekonana, że Gołębnik spełni też Twoje oczekiwania. Wrócisz zachwycona!

Rzeczyca Gołębnik Lubelszczyzna, wakacje z dzieckiem,

W pobliżu Gołębnika

Magiczne Ogrody
Magiczne Ogrody, Trzcianki
La Lawenda lawendowe pole Lubelszczyzna
Plantacja lawendy La’Lawenda, Nowy Pożóg

2 komentarze

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: