fbpx
Mazurscy w podróży
dobre bo polskie,  książki,  Recenzje

Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka.

Kilka dni temu trafiła w nasze ręce książka Agnieszki Stelmaszyk. Mazurscy w podróży to pozycja, która wydaje się idealna z uwagi na obecne czasy. Pozwoli nam i naszym pociechom przenieść się w zupełnie inne miejsce na świecie, podróżując palcem po mapie, prosto z kanapy.

Premiera książki już wkrótce. Zobaczcie więc sami, dlaczego warto ją poznać.

Palcem po mapie

Mazurscy w podróży palcem po mapie

Najnowsza, czwarta część serii “Mazurscy w podróży” autorstwa Agnieszki Stelmaszyk, to książka która pozwoli młodym czytelnikom na odkrywanie Polski, Holandii i Niemiec z “najbardziej zakręconą rodzinką świata“.

Mazurscy, czyli Jędrek z Maminą, Padre, Marcelą i Babcią Henrysią zwaną Bunią ruszyli w długą drogę pełną przygód i zabierają nas w książce, razem ze sobą. Ich zabawne perypetie trafiają w gusta nawet najmłodszych czytelników (sprawdziliśmy to u siebie!), a nieco starszym bez wątpienia pozwolą na poznanie cennych informacji o europejskich miastach.

Wesoła rodzinka przygotowała długą wyprawę, w której niezbędne okazują się buty do górskiej wędrówki, stroje kąpielowe i przekąski na drogę. Dzięki mapie, realnym zdjęciom z prywatnego archiwum autorki i przezabawnym ilustracjom Anny Oparkowskiej my ruszamy razem z nimi. W tej części bestsellerowej już serii mamy okazję odwiedzić krainę rowerów i tulipanów – razem z rodziną Jędrka zajrzymy tu m.in. do Amsterdamu, Goudy czy Hagi, a dalej przez niemieckie Drezno do Polski. Nie zabraknie, jak wskazuje podtytuł, poszukiwania skarbów. W tym celu Mazurscy odwiedzą Karpacz, później przez naszą sąsiednią Pszczynę pokierują się na wschód do Krakowa, Sandomierza czy Lublina, by ostatecznie podróż zakończyć w Bydgoszczy. Tak jak w poprzednich częściach serii nie zabraknie tarapatów, a niebezpieczna afera skończy się… porwaniem Buni. Ciekawi jesteście, czy uda się ją uratować?!

“Mazurscy w Podróży” to nie tylko zabawne historie zakręconej rodzinki. Niewątpliwym atutem książki są jej elementy edukacyjne. Każdy rozdział zakończony jest solidną dawką wiedzy i ciekawostek, ubarwionych ilustracjami i realnymi zdjęciami odwiedzanych miast.

Premiera książki Mazurscy w podróży

Na koniec – premiera książki już 25 listopada – to doskonały pomysł na Mikołajkowy prezent dla młodego wielbiciela książek i podróży

Tytuł:Diamentowa gorączka. Mazurscy w podróży. Tom 4
Seria:Mazurscy w podróży (zobacz inne książki z tej serii)
Autor:Stelmaszczyk Agnieszka
Wydawnictwo:Wydawnictwo Wilga
Liczba stron:248

komentarzy 9

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: