fbpx

O mnie

Mama psycholog o świecie przyjaznym dzieciom

Cześć, nazywam się Kasia Duźniak.
Witam Cię serdecznie w moim świecie.
To świat widziany oczami mamy psychologa.

Kim jestemMisja

Mama psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, oligofrenopedagog, trenerka umiejętności społecznych.

Zawodowo specjalizuję się w pracy z dziećmi w wieku szkolnym. Od lat pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności terapeutyczne na licznych kursach i szkoleniach (o najważniejszych przeczytasz nieco niżej).

Jednak to rola mamy stała się dla mnie najważniejsza. Moje córeczki urodziły się rok po roku i nieźle zamieszały mi w poukładanym życiu. Dzięki nim zupełnie inaczej patrzę na świat, miejsca i ludzi. Teraz, jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wiem, że najważniejsze co możemy podarować dzieciom jest czas, zainteresowanie i bliskość.

Moja misja to #kochamdajeczas. A z niej wyłania się mój wymarzony świat, w którym rodzice na co dzień wspierają dzieci w ich naturalnym dążeniu do rozwoju i odkrywania świata. Bez nadmiernego kontrolowania (nadopiekuńczości) pozwalają dziecku, by samo odkryło, co lubi, co je interesuje i kim chce być. To dawanie czasu, zamiast rzeczy, lekcji – przez wspólne podróże, wspólną zabawę, pasje, wolność i odkrywanie.

Wspólnie zadbajmy o solidne korzenie dla naszych dzieci –
– po to, by mogły urosnąć im skrzydła.

Najważniejszą rolą – nas rodziców, opiekunów, terapeutów jest budowanie solidnej, stabilnej bazy – korzeni, dzięki którym nasze dzieci będą mogły wzrastać. To dlatego w swojej pracy skupiam się na podnoszeniu kompetencji społecznychpoczucia własnej wartości, skuteczności, sprawczości oraz wiary w siebie.

Pomogę Ci rozwijać w dziecku umiejętności dzięki którym stanie się samodzielnym, niezależnym i szczęśliwym człowiekiem. Człowiekiem, który z odwagą wzniesie się na swoich skrzydłach i spełni marzenia, o których nam – dzisiejszym rodzicom nawet się nie śniło.

 • Pomogę Ci rozwijać w dziecku umiejętności dzięki którym stanie się samodzielnym, niezależnym i szczęśliwym człowiekiem.

 • Pomogę Ci zadbać o siebie. Chcę, żebyś nauczyła się – tak samo jak ja, że do szczęścia dziecka potrzebna jest szczęśliwa matka!

 • Chętnie pomogę Ci wybrać przyjazne dzieciom książki, zabawki, pomoce edukacyjne.

 • Pomogę znaleźć Ci miejsca, które warto pokazać dziecku.

JAK POMAGAM?

Prowadzę konsultacje psychologiczne online, diagnozę i terapię SI oraz warsztaty dla rodziców

Inspiracje, ciekawostki o rozwoju dziecka z zakresu mojej działalności zawodowej


Mama, psycholog i terapeuta SI w jednym

Wydawać by się mogło, że to połączenie idealne. No cóż… świat nie jest taki kolorowy. Macierzyństwa nie da się nauczyć jedynie z mądrych książek, szkoleń i wykładów. Każdego dnia stawiam czoła rozgniewanej 3-latce i jej młodszej siostrze. I to jest najlepsza szkoła w jakiej przyszło mi się uczyć.

Nie ubarwiam macierzyństwa – ale chętnie pomogę Ci się zmagać z tymi samymi problemami, które spotykają mnie niemal każdego dnia. W ciągu ostatnich 3 lat nauczyłam się, jak:

macierzyństwo selcare dbanie o siebie pomyśl o sobie
 • odpuszczać

 • funkcjonować po nieprzespanych nocach

 • nie wychodzić z siebie, gdy dziecko właśnie leży na ziemi z krzykiem

 • przetrwać, gdy zupełnie wszystko idzie nie tak jak powinno

 • odpowiednio długo czekać, żeby udało się założyć buty

 • szybko posprzątać po nieudanych eksperymentach kulinarnych

 • i najważniejsze – że dziecko potrzebuje szczęśliwej matki, by mogło wzrastać, pokonywać przeszkody i spełniać swoje marzenia


W kilku słowach o moim zawodowym życiu

Wykształcenie

Ukończyłam psychologię ze specjalnością kliniczną na Uniwersytecie Opolskim. Później jeszcze uzupełniłam swoje wykształcenie o przygotowanie pedagogiczne i oligofrenopedagogikę, żeby móc pracować w szkole.

Ciekawostka: napisałam pracę magisterską o kibicach sportowych. Nie miałam pojęcia, że pokocham pracę z dziećmi!

Kursy i szkolenia

Czuje się jak szkoleniowy pochłaniacz. Uwielbiam to i mogłabym je robić bez końca.

Najważniejsze z nich to:

Doświadczenie zawodowe

Moja zawodowa przygoda z psychologią zaczęła się w przedszkolu, gdzie pracowałam z dziećmi z autyzmem. To doświadczenie mocno ukierunkowało moją dalszą ścieżkę rozwoju. Pracowałam w niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Ośrodku Rehabilitacji dla dzieci z Zaburzeniami Rozwoju. Aktualnie w Szkole Podstawowej.
Prowadzę indywidualną i grupową terapię dzieci i młodzieży oraz konsultacje dla rodziców.
Aktualnie, największym moim wyzwaniem zawodowym jest praca nad kursem dla rodziców.


Mało kto o tym wie

01
Bungee

Na jednej z pierwszych randek ze swoim mężem skoczyliśmy w tandemie na bungee. Skok ugruntował nasze wzajemne zaufanie. Chociaż ja, poza fioletowym żurawiem i zapierającą dech w piersiach, panoramą Krakowa – nie wiele pamiętam.

02
Zakupy

Nigdy nie odkładam zakupów na miejsce. Nie znoszę ich rozpakowywać. Zawsze zostają w przedpokoju i czekają na męża, aż zrobi z nimi porządek.
Gdyby dało się zlikwidować jakiś obowiązek domowy – to właśnie ten bym wykreśliła.

03
Okna

Nie lubię zamkniętych okien. To już lekka obsesja. Otwieram je nawet zimą w największe mrozy. Ku niezadowoleniu reszty domowników

Szczegóły oferty

Chcesz wiedzieć więcej o mojej ofercie?

Sprawdź ofertę
Kontakt

Adres: Czechowice-Dziedzice / Goczałkowice-Zdrój
Telefon: 725-163-321
Email: teraz@opowiemcio.pl

Wyślij e-mail

Czekam na Twoją wiadomość

Chętnie posłucham o Twoim macierzyństwie. Na indywidualnych konsultacjach znajdę rozwiązanie na Twoje rodzicielskie zmartwienia. Pomogę Ci odkrywać świat przyjazny dzieciom.

  %d bloggers like this: