fbpx

Wyjątkowy plac zabaw w Bielsku-Białej – “Szósty zmysł”

Plac zabaw w Bielsku-białęj szósty zmysł

Plac zabaw to miejsce, które przyciąga wiele dzieci – tych mniejszych, dla których huśtawka i trochę piasku to już spełnienie marzeń, i większych – które szukają na nich wyzwań i tego cudownego “czegoś”! Jest takie miejsce w Bielsku-Białej, które zachwyci każdego, łącznie z rodzicami!

plac zabaw w Bielsku-Białej "szósty zmysł"

Tu pobudzisz każdy zmysł

Na otwarcie parku, bo tak chyba należy nazwać to miejsce, czekaliśmy z niecierpliwością. Wizualizacje nowego placu zabaw w Bielsku-Białej przyprawiały o dreszczyk ekscytacji sensorycznie nakręconego rodzica! I oto, gdy furtki parku zostały otwarte dla dzieci, i my postawiliśmy się tam wybrać.

Nazwa parku nie jest w tym przypadku nadużyciem. Na miejscu znajdziemy atrakcje, które pobudzą dziecięcy wzrok, słuch, dotyk, równowagę i czucie głębokie, a przy odrobinie rodzicielskiego zaangażowania w postaci spakowanego drugiego śniadania również węch i smak.

plac zabaw w Bielsku-Białej "szósty zmysł"

Faktury

Jak wiadomo, za dotyk odpowiada największy organ naszego ciała – skóra. Zmysł ten jest niezwykle ważny dla rozwoju dzieci, już od pierwszych chwil życia, jeszcze w życiu płodowym. Dzięki dotykowi maluchy poznają świat, nabywają świadomość własnego ciała, doskonalą umiejętności planowania motorycznego. Jest też nieoceniony przy rozwoju umiejętności szkolnych.

plac zabaw w Bielsku-Białej "szósty zmysł"

Dotykowych wrażeń na placu zabaw w Bielsku-Białej bez wątpienia nie zabraknie. Zaczynając od standardowych elementów konstrukcji poszczególnych atrakcji, a skończywszy na najwspanialszej piaskownicy w całej okolicy. Czemu jest taka niezwykła? Nie jest to jedynie kupka piasku a fantastyczna namiastka linii produkcyjnej, która na pewno pobudzi wyobraźnię nieco starszych dzieci!

Dźwięki

plac zabaw w Bielsku-Białej "szósty zmysł"

Poza dźwiękiem roześmianych dzieci, na placu zabaw w Bielsku-Białej znajdziemy również miejsce w którym gra muzyka. Nie tak dosłownie, bo o muzykę zadbać muszą one same. Z założenia, usytuowany w centrum miasta plac służyć ma dzieciom niepełnosprawnym – w tym niewidomym i niedowidzącym. To właśnie tutaj, na muzycznym placu zabaw mogą poczuć dźwięki muzyki wydobywającej się ze specjalnych instalacji – bębnów, dzwonków, cymbałów.

Wyzwania na placu zabaw

Dla starszych dzieci znajdziemy tu atrakcje, którym trzeba stawić czoła. Jak wiadomo – im trudniej i im większe “ryzyko” tym dla takiego starszaka lepiej. Pierwsze wyzwanie to głaz wspinaczkowy, po drugie chwiejna konstrukcja, po trzecie w końcu, tyrolka.

plac zabaw w Bielsku-Białej "szósty zmysł"

Każda z tych atrakcji to doskonały zastrzyk sensorycznych wrażeń. Rozpoczynając od wspominanego już dotyku przez niezłą dawkę stymulacji przedsionkowej i propriocepcji. Do tego planowanie motoryczne i… Nie może być lepiej! To istny raj dla zmysłów i dziecięcego rozwoju.

plac zabaw w Bielsku-Białej "szósty zmysł"

Miejsce dla maluszków

Prawdą jest, że każde z miejsc oceniamy aktualnie przez pryzmat dwulatka, bo takiego malucha mamy w tym momencie na stanie. Plac zabaw w Bielsku-Białej to strzał w dziesiątkę na krótki (i dłuższy wypad)!

plac zabaw w Bielsku-Białej "szósty zmysł"

Mała N. bez wątpienia jest wielbicielką placów zabaw. Odwiedzamy z nią każdy, który pojawi się na naszej drodze. A ten, w centrum Bielska jest jej ulubionym. I wcale mnie to nie dziwi. Poza wspomnianymi już atrakcjami na szczególną uwagę zasługuje wydzielona strefa dla mniejszych dzieci, z atrakcyjną konstrukcją, którą nie tak trudno zdobyć! Zamiast popularnych szczebelków do wspinaczki są schodki, do tego małe, bezpieczne zjeżdżalnie oraz tunel.

plac zabaw w Bielsku-Białej "szósty zmysł"

Plac Zabaw w Bielsku-Białej okiem rodzica

Na uwagę zasługuje fakt, że cały plac usytuowany jest w cieniu drzew (nareszcie! Bo ilość placów zabaw w pełnym słońcu jest dla mnie nie do zrozumienia), dzięki temu nawet w upalny, letni dzień z przyjemnością można znaleźć tam miejsce dla siebie i dzieci. Po drugie, cały teren jest ogrodzony, a atrakcje usytuowane są w oddaleniu od płotu. Po trzecie w końcu, na terenie parku znajduje się budynek gospodarczy i toaleta, co jak wiadomo może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie.

plac zabaw w Bielsku-Białej "szósty zmysł"

W skrócie Plac Zabaw w Bielsku-Białej

Lokalizacja ul. Zielona, Bielsko-Biała (okolice Sanepidu)

Parking bez problemu, wokół placu zabaw zaparkujemy w weekend, w tygodniu w godzinach “szczytu” może być problem.

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: