fbpx

Tu nie ma miejsca na nudę – myślenickie Zarabie

Zarabie w Myślenicach to jedno z tych miejsc, o których myślę sobie “dlaczego do tej pory jeszcze tu nie byłam?!” Jest tu prawdopodobnie wszystko, czego potrzeba by spędzić fantastyczny dzień na świeżym powietrzu. Brakuje tylko… miejsca na nudę! Nudzić nie powinien się tutaj zupełnie nikt.

Zarabie, Myślenice

Zarabie to typowo rekreacyjna dzielnica Myślenic. Dlatego właśnie z uroków parku, który rozciąga się wzdłuż rzeki Raby, korzystają nie tylko mieszkańcy miasta. Dzięki licznym atrakcjom i udogodnieniom to z pewnością miejsce idealne na wypad z dziećmi, i to w każdym wieku.

Spacer nad rzeką Rabą

Zarabie, Myślenice

Lubię miejsca, po których spacer można odbyć zataczając kółko. Tu tak właśnie jest. Po jednej stronie rzeki w dużym, zacienionym parku znajdziemy plac zabaw z tyrolką, liczne alejki do jazdy na rolkach czy rowerze oraz kamieniste plaże zachęcające do zamoczenia nóg w górskiej rzece.

Most linowy Zarabie, Myślenice

Zakładając najkrótsza z możliwych okrężnych tras – na drugą stronę Raby dostaniemy się przekraczając charakterystyczny niebieski most linowy. A zaraz za nim kolejna część atrakcji z naturalną ścieżką sensoryczną na czele (to moje największe odkrycie, którym zachwycam się do tej pory). Kamienie, kora, drewno – to materiały z których jest zbudowana. Zachęcam oczywiście by spróbować ją pokonać boso!

Park Edukacyjny ze Ścieżką Sensoryczną, Zarabie, Myślenice
Park Edukacyjny ze Ścieżką Sensoryczną, Zarabie, Myślenice
Park Edukacyjny ze Ścieżką Sensoryczną, Zarabie, Myślenice

A dalej – mini pole golfowe, odkryty basen (choć nie należy się tu nastawiać na luksusy), skate park, boisko do tenisa, siatkówki i koszykówki.

Jeśli Twoje dziecko “wyrosło” z tego typu atrakcji – na Zarabiu miejsce dla siebie znajdą również wielbiciele mocniejszych wrażeń. Nieco dalej od wspominanego niebieskiego mostu znajduje się bowiem park linowy.

Zarabie na każdą porę roku

Poza atrakcjami, które ukryte są w parku nad rzeką, możemy skorzystać z atrakcji związanych z Górą Chełm. Zimą otwarty jest tu stok narciarsko-snowboardowy. Latem (a tak na prawdę przez cały rok) wyjedziemy na nią jednoosobową kolejką krzesełkową (jedną z najdłuższych w Polsce). Kolejka przystosowana jest również do przewozu rowerów, a dzieci do lat 7 mogą wjechać na górę razem z rodzicem na poszerzonym krzesełku. Trasa kolejki wiedzie na sam szczyt góry Chełm i rozciąga się nad myślenickim rezerwatem przyrody. Na szczycie możemy skorzystać jeszcze z wieży widokowej, która przy dobrych warunkach atmosferycznych pozwala na podziwianie Tatr.

Rzeka Raba, Myślenice

W skrócie

Parking bezpłatny, całkiem duży parking znajduje się przy stadionie sportowym – Dalin. Płatny parking znajdziemy pod koleją krzesełkową na Górę Chełm

2 thoughts on “Tu nie ma miejsca na nudę – myślenickie Zarabie

  1. Jakie piękne miejsce! Chyba po raz pierwszy natykam się na nie w internecie. I dobrze, bo widzę, że warte jest odwiedzenia i zobaczenia na własne oczy!

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: